gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'}); // Set the user ID using signed-in user_id. ga('set', 'userId', 'USER_ID'); // Set the user ID using signed-in user_id.
 
שחרור סתימות

סתימה היא מצב שבו הצנרת לא יכולה להזרים מים בכיוון הנכון, והמים עולים ומציפים את הכיורים, האמבטיות והשירותים או קשיחות ביוב.

 

סתימות צנרת נוצרות בדרך-כלל בגלל השלכה לביוב של עצמים גדולים מדי או כאלה שנוטים לספוג מים (מגבונים, טמפונים, עצמים קשים) או בגלל שיפועים שגויים של צינורות הפוגעים בלחץ המים או בגלל שורשים החודרים לצנרת.

 

בצנרת תקינה נפח הצינורות מנוצל במלואו. עם הזמן, ישנו תהליך של הסתיידות בגלל הצטברות של משקעים מהמים, הכוללים סידן (אבנית), שומנים, שאריות אורגניות שונות ממזון, שיערות גוף, משקעים כימיים שונים מחומרי ניקוי, ועוד.

 

שיפועים שגויים של צינורות והדחה של שירותים עם עצמים שלא צריכים להימצא בצנרת, מצטרפים להסתיידות וגורמים לסתימות

צנרת "גבריט"

צנרת מעולה לפינוי מי דלוחין ושופכין מתוצרת "גבריט" שוויץ (מיוצגת בארץ באופן בלעדי על ידי "אלקטרה" וקיימת צנרת דומה המיוצגת

בארץ ע"י חברת ("COMBE”יתרונות צנרת זו מתבטאים בשיטת החיבור (אוטמים חשמליים על ידי אלקטרודות הקיימות בסיומות קטעי הצנרת), המבטיחה אטימות מלאה.פניה החלקים של הצנרת, המאפשרים זרימה טובה עם מקדם חיכוך מינימלי. כמות החיבורים בצנרת זו קטנה יחסית ולא מאפשר חדירת שורשים.הצנרת עשויה מפוליאתילן קשיח שעבר תהליכים מיוחדים ("הרפיה" - בשפה המקצועית.) החוזק המכני של הצנרת - גבוה. היא עמידה בלחצים, בטמפרטורה של עדC100, בפני קרינת UV ובפני השפעות כימיות.מהירות הביצוע בשיטה זו גם היא גבוהה מהרגיל. חשוב שהמחברים בין הקטעים יהיו מחברים שקועים מקוריים המאפשרים התפשטות. ל- GEBERIT יתרון נוסף בשיטות הבידוד האקוסטי להגנה מפני רעשי זרימת השופכין.

תשתיות ביוב

מערכות ביוב הן חלק  מחיינו על אף שהיא מערכת סמויה, אנחנו מצפים שכל הזמן תעבוד באופן תקין על מנת לשמור על אורח חיינו באופן בריא. מספיק שפעם אחת מתעוררת בעיה במערכת הביוב ומסתעפת ולא ניתנת לפתרון מהיר וקל, וכל חיינו הופכים לבלאגן אחד גדול ובעיקר למפגע תברואתי קשה.במקרים מסוימים חומרים גורמים לסתימה ומגיעים לצנרת הביוב הציבורית של כלל הבניין ויוצרים סתימה שבדרך כלל הגישה אליה יותר מורכבת שכן צנרת הביוב בנויה מצינורות וזוויות, וכל זווית מקשה על הפעלת האביזרים הייעודיים לפתיחת ביוב.במקרים כאלה מתבצעת פתיחת ביוב דרך ברכות האיסוף שנמצאות בחצר הבניין או קופסאות ביקורת בתוך המבנה. הברכות משמשות גם אמצעי לבקרה ודרכן אפשר להחדיר אמצעים מסיביים ומתקדמים יותר. ישנם מקומות בהם גם יד אדם לא יכולה להועיל ואז זה מצריך חפירה, שבירת בטון והריסה על מנת לגלות את הבעיה ורק לאחר מכן לפתור אותה. שלא לדבר על הנזקים הנוספים הכרוכים בהחזרת המצב לקדמותו.

תיקון תשתיות ביוב ללא הריסה

למרות כל החידושים וכל הפיתוחים הענף האינסטלציה והביוב, קיימים עדיין מערכות ביוב הנזקקות לתיקון בעקבות נזק הנגרם מסיבות שונות כמו קריסת צנרת ביוב, טיפול רשלני בשחרור סתימה, חדירה וצמיחה של שורשים, פגיעה בצנרת מחפצים ועוד מגוון סיבות.תיקון צנרת ביוב לא תמיד חייב להיעשות בהחלפת קטע קו או הקו כולו. בעקבות השיפורים והטכניקות החדשות בתחום ניתן לפתור תקלות בצנרת ביוב על ידי החדרת שרוול צנרת ביוב ללא הרס וחפירות מיותרות.

טיפול בבעיית שורשים

צנרת הביוב אינה אטומה, כפי שטועים לחשוב, ועלולים לחדור אליה שורשי עצים, היוצרים סתימות בבתים. הצנרת אינה עמידה במאה אחוזים, כאשר היא נשחקת עם השנים כתוצאה מתזוזה של האדמה, התיישנות, ותזוזה עקב שימוש וכך נוצרים סדקים קטנים בצנרת, דרכם חודרים חומרים שונים פנימה ובינהם גם שורשים של עצים. כאשר חודרים שורשים למערכת הביוב אתם מרגישים שהמים יורדים לאט יותר באסלה ובכיור, ולאחר זמן מה כאשר השורשים מתעבים גם תתחילו להבחין בסתימות של ממש. כאשר ישנה בעיית שורשים בביוב חשוב לטפל בה במהירות ובאופן מקצועי

עבודות ביוב